• Emolium <br />Szampon nawilżający<br />200 ml
  • Emolium <br />Szampon nawilżający<br />200 ml
  • Emolium <br />Szampon nawilżający<br />200 ml
  • Emolium <br />Szampon nawilżający<br />200 ml

Emolium 
Szampon nawilżający
200 ml

Szampon nawilżający przeaznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej i przesuszających się włosów. Jest bardzo łagodny i nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka. Można stosować go codziennie bez ryzyka wysuszenia włosów i skóry głowy. Jest rekomendowany do stosowania u dzieci od 3.
dostawa 24hwysyłamy natychmiast
32,87 zł
Emolium  Szampon nawilżający 200 ml
3287 zł
Emolium  Szampon nawilżający 200 ml
Szampon nawilżający przeaznaczony jest do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej i przesuszających

Masz suchą i wrażliwą skórę głowy? Uczucie ściągnięcia, zaczerwienienia i swędzenie towarzyszą Ci niemal po każdym myciu włosów i głowy? A może cierpisz na atopowe zapalenie skóry? Czy problem nadmiernie suchej, łuszczącej i swędzącej skóry głowy dotyczy także Twojego dziecka? W takim razie czas sięgnąć po Szampon nawilżający marki Emolium. Jest to produkt zalecany dla dzieci i dorosłych do codziennej pielęgnacji wrażliwej i swędzącej skóry głowy, która jest skłonna do podrażnień. Szampon ma łagodne właściwości myjące, bardzo dobre właściwości nawilżające, a także pielęgnujące włosy. Nie zaburza on fizjologicznego pH skóry głowy, nie narusza bariery hydrolipidowej naskórka, a co najważniejsze nie podrażnia i nie wysusza skóry głowy. Szampon ten nie powoduje także przetłuszczania włosów i skóry głowy. Preparat zawiera specjalne połączenie delikatnych środków myjących z substancjami odżywczymi, co pozwala na codzienne stosowanie bez ryzyka wysuszenia włosów i skóry głowy. Jest doskonale tolerowany przez skórę i ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Hipoalergiczna formuła Szamponu nawilżającego powstała we współpracy z dermatologami. Jest rekomendowany do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia. Otrzymał także pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to szampon, który nie zawiera soli i siarczanów: SLES, SLS i sodium chloride. Skóra głowy po umyciu nie swędzi i nie jest napięta, znika także zaczerwienienie. Doskonale sprawdza się jak remedium po innych szamponach, które wywołały stany zapalne i alergię, szybko pomaga wrócić skórze głowy do dawnego stanu. Sprawdza się także w przypadku skóry głowy z łojotokowym zapaleniem tych okolic, szampon hamuje łojotok, włosy przestają wypadać i przetłuszczać się. Ponad to likwiduje także łupież powstały na skutek łojotoku. Jeżeli Twoje dziecko cierpi na AZS szampon ten sprawi, że łuszcząca się, chropowata i alergiczna skóra głowy odzyska zdrowy wygląd, odpowiednie nawilżenie i zostanie złagodzona.

Skład i działanie:

W skład Szamponu nawilżającego wchodzą następujące, wyselekcjonowane przez ekspertów substancje czynne:

  • Baza myjąca szamponu –  zamiast powszechnie stosowanych SLS i SLES – tworzą ją delikatne środki powierzchniowoczynne (sulfobursztyniany i poliglukozydy), dzięki czemu szampon łagodnie myje, nie powodując podrażnień i nie wysuszając skóry głowy.
  • Hydroveg® VV  - kompleks składników NMF (Naturalnego Czynnika Nawilżającego), który jest obecny w zdrowej skórze. Odpowiada za zatrzymywanie wody w hydrofilowych obszarach keratyny warstwy rogowej. W skład kompleksu wchodzą mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego – PCA i kwas mlekowy.
  • Hydrotriticum WAA® - kompleks aminokwasów, które głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa. Wygładzają ją, regenerując i wzmacniając od wewnątrz. Długotrwale nawilżają i odżywiają. Włosy stają się mocniejsze, grubsze i bardziej odporne. Włosy w około 90% składają się z aminokwasów, dlatego właśnie te cząsteczki mają kluczowe znaczenie dla ich wyglądu i kondycji.
  • Alkiloglicyna - pochodna aminokwasu glicyny. Nawilża naskórek, wnikając w jego głębsze warstwy. Wzmacnia płaszcz hydrolipidowy skóry, zapobiegając utracie wody z naskórka. Delikatnie łagodzi podrażnienia skóry głowy.
  • Pantenol - doskonale przenika przez naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej. Prowitamina B5 działa jako czynnik nawilżający i zatrzymujący ucieczkę wilgoci. Jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Stosowany na skórę przyspiesza syntezę lipidów i białek. Łagodzi podrażnienia i nieprzyjemne objawy wywołane substancjami podrażniającymi. Stymuluje podziały komórek naskórka, przyspieszając procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń naskórka, wywołanych przez czynniki mechaniczne, jak również oparzenia słoneczne i choroby skóry
  • Masło shea - działa emoliencyjnie, łagodząco, natłuszczająco oraz przeciwpodrażnieniowo i ochronnie. Chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Jest naturalnym filtrem UV – chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i przedwczesnym starzeniem się.

Sposób użycia:

Dokładnie zmoczyć włosy i skórę głowy. Nanieść niewielką ilość preparatu na dłonie i delikatnie rozprowadzić na skórze głowy. Spłukać wodą.

Pojemność:

200 ml

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
facebook